hgs  eokul   lgs   kyk  
  13.06.2024  

Yurtdışı giriş çıkış yasağı sorgulamaYurt dışı çıkış yasağı sorgualama, Yurt dışına çıkmak isteyenlerin bazı durumlarda yurtdışına çıkış isteği karşılanmamakta ve yasak getirilebilmektedir. Yurt dışına çıkış yasağının verilebilmesi adına kişilerin ciddi anlamda şüpheli durumda olması ve yurtdışına giderek erişimin engellenmesi adına kişilere yurt dışı yasağı konmaktadır. Yurtdışı çıkış yasağı konulduğunda kişilerin yurt dışına çıkış engelleyeceğinden dolayı kişilerin resmi yollar ile yurt dışına çıkabilmesi mümkün olmayacaktır. Yurtdışı çıkış yasağı sorgulama yaparak kişilerin yasak ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilir.

Yurtdışı çıkış yasağı olduğundan yasal süresi belirlenmektedir. Aynı zamanda belirsiz süreli olarak olmuş olsa da belirli bir süre sonra yurt dışı yasağının kaldırılması gerekmektedir. Bu bakımdan yurtdışı çıkış yasağı olan kişilerin durumu ile ilgili bilgi almak istediği durumlarda zamanlarda direkt internet üzerinden işlem yapması yeterli olacaktır.

İnternet sitesi www.ivdb.gov.tr olduğundan dolayı kişilerin sorgulama yapmak adına bu internet sitesine giriş yapması gerekmektedir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra online hizmetler arasında yer alan yurt dışı çıkış yasağı sorgulama bağlantısı üzerinden kolay bir şekilde sorgulama yapılabilir ve bilgi alınabilir. Ücretsiz olarak yapılan sorgulamalar sayesinde kişilerin yurt dışı çıkışı ile ilgili tüm konularda bilgi alabilmesi mümkün duruma getirilmiştir. Bu açıdan bakıldığında yurt dışı çıkış yasağı ile ilgili bilgi almak için herkes belirtilen internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilme hakkına sahiptir.

Sorgulama sonucunda güncel veriler üzerinden sonuç bilgisi yayınlanacaktır. Bu açıdan kişinin alacağı bilgiler güncel olduğundan dolayı yasağın devam edip etmediği ya da yasağın ne zaman kalkacağı ile ilgili detaylara ulaşmak isteyen kişiler direk sorgulama sayfası üzerinden sorgulama yapabilir ve böylece ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Yurtdışı giriş çıkış yasağı sorgulamak için Tıklayınız

Konular